Найпопулярніші маніпуляції із параметрами пакетів від виробників.

Чесність у відносинах зі своїми партнерами є одним із основних пріоритетів у роботі «Фабрики полімерів», ми пропонуємо ознайомитися з особливостями закупівлі пакетів для сміття та попереджаємо своїх партнерів про можливі маніпуляції з боку постачальників.

Вартість за кілограм

При такому простому ході продавця, як – «у мене ціна за кіло однакова і вона менша, ніж у конкурентів», застосовується наступна система маніпуляцій:

  • Об’єкт впливу: зайнятість людини, яка затверджує закупівлю. Це металевий аргумент, оскаржити який можна лише порівнявши всі параметри подібних позицій, а цим, зазвичай покупець не морочиться.

Результат: згода на угоду.

Наслідки: непрогнозовані, аж до втрати значного обсягу продажу.

Склад плівки

  • Об’єкт впливу: некомпетентність покупця у технології виробництва пакетів.

До складу плівки входять такі інгредієнти – перероблена поліетиленова гранула (основа), барвник (поліетилен прозорий, а прозорі пакети для сміття неестетичні), осушувач (забезпечує однорідність плівки, відсутність дірок, якщо гранула мокра, кипіння води гарантує дірки в плівці), додає міцність при розтягуванні в поздовжньому напрямку), первинна поліетиленова гранула (підвищує загальну міцність виробу, так як вона не розбавлена добавками, на відміну від вторинної), крейда (забезпечує неприлипання шарів, щоб пакет можна було відкрити, він антистатик). Найдешевші складові – вторинна гранула та крейда. Найдорожчі – барвник, осушувач та первинна гранула. При однаковій вазі можна класти в суміш тільки вторинну гранулу, стрейч і крейду, барвника менше (неможливо відрізнити фарбування, якщо поруч не покласти пакети від двох конкурентів, та й колір для багатьох покупців вторинний). У пакетів буде однакова вага, але зовсім різні характеристики за його основним функціоналом – вантажопідйомністю. Так ось вантажопідйомність при однаковій вазі рулону може відрізнятися до 1,5 разів і більше. Але такого роду випробування мало хто з людей в офісі проводить.

Чим більший пакет, тим більше в його складі має бути матеріалів, які забезпечують міцність, тим вища собівартість за кілограм вихідної плівки. Якщо постачальник говорить про єдину ціну за кілограм для всієї номенклатури, є більша ймовірність, що при виробництві не враховується підвищення відповідальності великолітражних пакетів.

Результат: згода на угоду.

Наслідки: клієнт сервісної компанії відразу ж отримає негативний досвід, оскільки той самий візуально пакет раптом починає рватися від незначного навантаження. Результат – втрата репутації.

Розміри пакету

  • Об’єкт впливу: некомпетентність покупця у питаннях подальшої експлуатації проданої продукції.

Коли перед покупцем лежать рулони від різних виробників, то втрата в довжині або ширині 1-2 см, з його точки зору, не відіграє ніякої ролі, якщо ціна відрізняється на 10%, проте якщо трохи заморочитися і перерахувати пропорцію по різниці площі, то з такими розмірами і у другого постачальника вийде та сама ціна.

Результат: згода на угоду.

Наслідки:

На великих пакетах втрата в довжині або ширині може призвести до катастрофи. Якщо пакет вже, то при поміщенні його в бак, вся вага сміття триматиметься не на стінках контейнера, а на плівці пакета і ймовірність його розриву багаторазово зросте, це може завдати серйозної шкоди репутації сервісної компанії. Та ж ситуація з довжиною, якщо пакет короткий, то витягнути його з бака буде проблемою, у пакет поміститься явно менше сміття і покупець сервісної компанії негайно про це дізнається і знову постраждає репутація. Виведення і введення нового постачальника – значні трудовитрати за відсутності ефекту, втрата грошей при розпродажі залишків товарів, що виводяться.

Висновок: якщо вам дорога репутація вашої компанії, підходьте до закупівлі продукції відповідально, перевіряйте всі параметри продукції, що пропонується на ринку. Вага рулону жодним чином не є надійним фактором при визначенні постачальника.

Контролюйте:

  • Розмір пакета
  • Фарбування
  • Цілісність плівки
  • Якість зварного шва
  • Вантажопідйомність
  • Наявність супровідних документів
  • Опірність плівки проколам
  • Відсутність нестерпного запаху
  • Відповідність етикетки вимогам закону щодо захисту прав споживача
  • Якість групової упаковки
  • Кількість пакетів у рулоні